יתוש הטיגריס האסייתי

בערים אמריקאיות רבות נמצא מזיק חדש שמאיים ככל שזה נשמע: יתוש הנמר האסייתי.

בניגוד למינים פולשניים אחרים

לנמר האסייתי (Aedes albopictus) אין יכולת להתפשט – ומתחרה ביתושים שכבר חיים כאן. יתושים אחרים, כולל כמה מינים ממין Toxorynchites, נחשבו למיני שליטה אפשריים, אך לא הראו הצלחה בשמירה על אוכלוסיותיהם. יתוש הנמר האסייתי פולש לאזורים חדשים ומחליף את מה שנמצא כיום באזורים אלה, וזה לא טוב.

יתוש הנמר האסייתי (Aedes albopictus)

הוא יליד דרום מזרח אסיה ומתפזר כיום בדרום ובדרום-מזרח ארצות הברית. זה מעצבן, אך לא כל זה נובע מהגירת המינים המכונה גם "יתוש השיח היפני", אך זהו סיפור אחר. למרבה המזל, לא הצלחנו לזהות את יתוש הנמר האסייתי (Aedes albopictus) (בתמונה משמאל) באזורים רבים באירופה, כולל גרמניה. הם בגודל דומה ובעלי דפוס שחור-לבן בולט, אך הם בצבע עגום יותר ואין להם פסים לבנים בגב. יתושים של נמר אסייתי יכולים להתבלבל עם יתושים מקומיים כמו יתוש צהוב-כרס או אדום-רגליים וכמה מיני יתושים אחרים. "יתושים הנמר האסיאתיים" המקומיים (בתמונה משמאל וימין) ו"יתוש הבוש היפני "הם בגודל דומה.

Aedes albopictus זוהה לראשונה בשנת 1985 בארה"ב (טקסס) וביפן (יפן, דרום קוריאה, סין, טייוואן, הונג קונג, סינגפור, מלזיה, אינדונזיה, תאילנד, וייטנאם, אוסטרליה, ניו זילנד ודרום אפריקה ).

יתוש הנמר האסייתי (Aedes albopictus)

יליד דרום מזרח אסיה, נצפה ביוסטון בשנת 1985. ליתוש יש שם מושלם למין שלו וקל מאוד לזהותו: הוא שחור עם פסים לבנים עליו הרגליים האחוריות, והפסים נראים במיוחד אצל יתושים הנמרים השחורים האסיאתיים. הוא מכוסה גם על ידי רגל אחורית עם פסים בשחור לבן ורגל קדמית עם פסים לבנים.

יתושים של נמר אסייתי אולי מכילים פסים של נמר

אבל הם משהו שלא היה רוצה לראות בספארי, שלא לדבר על לגור בגינה שלו. יתוש הנמר האסייתי הוא אחד היתושים המסוכנים בעולם, וכזה שלא מוצא חן בעיניכם כשאתם גרים בבית איתם. כאשר הם נושכים את משפחתך, חשוב להסיר את שטחי הרבייה שלהם במהירות האפשרית. ביטול בית הגידול הוא הצעד הראשון בהפחתת יתוש הנמר האסייתי מהבית. מגנט נגד יתושים (r) מציע מגוון פתרונות בכל הקשור לטיפול ביתוש הנמר האסייתי.

יתושים של נמר אסייתי למבוגרים יכולים לחיות בכל מקום בין כמה ימים למספר שבועות, וזה תלוי במידה רבה בתנאי מזג האוויר. כאשר מרססים חומרי הדברה בלילה, הזמן שהם לוקחים לכנפיים למחרת מתאדה.

רוב יתושי הנמר האסיאתיים בארה"ב טרם גרמו להתפרצות רצינית

ואתה צפוי לחוות רק את העוקץ שלהם, ואחריו בליטות מגרדות מוגברות, שאותן ניתן לטפל בתמיסה מקומית של אנטי היסטמין או תרסיס נגד תלת מימד. אם יתושים אלו מפריעים לך במהלך היום, סביר להניח שתיתקלו יתושים של נמר אסייתי בלילה, כשהם פעילים ביותר.

יתושים של נמר אסייתי בדרך כלל נושכים במהלך היום, בין הזריחה לשקיעה, ולכן הם נקראים יתושים של יום היער. באגים אלה מטרידים מכמה סיבות, אך רובם אינם גורמים נזק חמור לבני אדם, בעלי חיים או צמחים.

יתושים של נמר ידועים ככאלה מכיוון שהם נושאים פסים שחורים ולבנים בעיקר לאורך גופם ורגליהם

יתושים של נמר אסייתי יכולים להתבלבל עם יתושים של קדחת צהובה מכיוון ששני המינים מציגים דפוס שחור-לבן דומה. באירופה יתוש Culiseta annulata, הנפוץ מאוד אך לא צפוף במיוחד, יכול להתבלבל גם עם יתוש הנמר האסייתי בשל רגליו הטבעות השחורות או הלבנות, אך באסיה אין הבדל בצביעת רגליו או גופו. . יתוש הנמר האסייתי הוא לא רק סוכן נושך מטריד במהלך היום, אלא גם מסוגל להעביר מספר מחלות, כולל קדחת צהובה, דנגי, מלריה, צ'יקונגוניה וקדחת צהובה. יתוש הנמר האסייתי העביר גם מספר מחלות אחרות כמו כולרה, מלריה, טיפוס הבטן ומלריה, כמו גם סוגים שונים של מלריה.

יתוש הנמר האסייתי הוכח כאחראי להעברת 32 וירוסים לפחות

כולל 13 בארה"ב, וכן טפיל שגורם לתולעי לב בכלבים. בשנת 2001 נבדק יתוש הנמר האסייתי במרילנד, ניו ג'רזי ובפנסילבניה, ורבים נבדקו. בצפון אמריקה ישנם יותר מ -1,000 מיני יתושים, שרבים מהם נבדקו לגבי קדחת צהובה, דנגי, מלריה, צ'יקונגוניה, טיפוס הבטן ומלריה.

סקרינמש- ייצור והתקנת רשתות לחלונות

מאמרים נוספים
מחלות המועברות מיתושים

מחלות המועברות מיתושים

איזה מחלות יכול להעביר יתוש? בעוד שזיקה ונגיף הנילוס המערבי שלטו בחדשות בשנים האחרונות, ישנן מספר מחלות אחרות שמדאיגות מאוד תלוי היכן אתה גר וסוג

קרא עוד »
למה צריכים יתושים

למה בני אנוש צריכים יתושים

למה בני אנוש צריכים יתושים על פי מחקר על יתושים אפריקאים, יתושים התפתחו כדי לנשוך בני אדם מכיוון שהם חיים במקומות עם בצורת עזה. מרבית

קרא עוד »
הטיגריס האסייתי

יתוש הטיגריס האסייתי

יתוש הטיגריס האסייתי בערים אמריקאיות רבות נמצא מזיק חדש שמאיים ככל שזה נשמע: יתוש הנמר האסייתי. בניגוד למינים פולשניים אחרים לנמר האסייתי (Aedes albopictus) אין

קרא עוד »
יתוש מסוג קולקס

יתוש מסוג קולקס

יתוש מסוג קולקס יתושים היו ידועים מאז ומתמיד, אך קרל לינאוס היה הראשון שתיאר את המינים באופן מדעי בשנת 1758. מינים שונים של יתושים הם

קרא עוד »
יתוש ישראלי

יתוש ישראלי

יתוש ישראלי שעון הקיץ כבר כאן, ועקיצות החרקים בישראל ייחודיות במקצת מכיוון שהן מגיעות מהמזרח התיכון ומחלקים מאסיה. 150 מיני היתושים הידועים הם הנשאים העיקריים

קרא עוד »
יתושים מסוכנים

סכנת יתושים

מיני יתושים מסוכנים באזורים שונים במדינה התגלה נגיף נדוש וקטלני של יתושים ומדענים אומרים כי אשם הוא שילוב של מזג אוויר גשום וחורפים חמים יותר.

קרא עוד »
Call Now Button
Open chat