יתוש ישראלי

שעון הקיץ כבר כאן, ועקיצות החרקים בישראל ייחודיות במקצת מכיוון שהן מגיעות מהמזרח התיכון ומחלקים מאסיה. 150 מיני היתושים הידועים הם הנשאים העיקריים של הנגיף בארה"ב. במדינת גררו, קדחת דנגי היא מחלת הנגיף הנגועה השנייה בשכיחותה במקסיקו, מאחורי זיקה וצ'יקונגוניה.

יתוש זה לוקח את שמו מישראל

משום שהוא זכה למוניטין של אחד היתושים המסוכנים ביותר במזרח התיכון ובחלקים של אסיה. יתוש הנמר האסייתי, והוא זן היתושים השני בשכיחותו בהודו, אחרי בן דודו, היתוש השחור-עיניים. ל יתוש זה יש Ascogregarina barretti חד תאי, הקשור לאורגניזם הגורם למלריה וטוקסופלזמוזיס ויכול להדביק בני אדם ובעלי חיים אחרים בארה"ב, באירופה ובאזורים אחרים בעולם. זן זה של יתוש מטיל את ביציו על עורם של בני אדם, עופות, זוחלים, דו-חיים, יונקים וציפורים. למרות שמין יתושים זה אינו נמצא כרגע במחוז מפרץ, הוא עלול לגרום ל- EEE בבני אדם אם הוא נפגע, או שאחרים עלולים להידבק, על פי מחקר שנערך לאחרונה.

מחוזות ניו יורקיים רבים מסייעים בהפחתת אוכלוסיות היתושים והסיכון ל- WNV-30

וב- 31 צעדים אחרים, כולל הכנסת חומרי דוחה יתושים, רשתות מיטה ואמצעי הדברת יתושים. דרכים חדשות לשלוט באוכלוסיות יתושים ולעצור יתושים נושאי מחלות נועדו להפריע לדרך שבה יתושים ניזונים וגדלים על בני אדם. זה מיגר את מיני יתושים אנופלס בדרווין ובאזורים רבים אחרים באוסטרליה. אחת הצעדים האחרים שננקטו על ידי הרשויות בטריטוריה הצפונית היא ניקוז יעיל של אזורים עירוניים שורצי יתושים, במיוחד באזור בו אנשים רבים מתגוררים ומתגוררים.

מחקרים מצביעים על כך ששיעור זיהום היתושים באזור

הוא בין 0.1% ל -5%, וכי 20 מיליון יתושים זכרים נוספים שוחררו. אם רק נתפסו 235 יתושים של אנופלס, זה לא היה כל כך מוזר, אך מחקרים מצביעים על כך שמלריה אולי חזרה מכיוון שהיתושים חיים באזורים בעלי אוכלוסייה גבוהה, כמו אזורים עירוניים, לאור האנכמיה.

אם אתם מתכננים לחזור לארץ תוך שבועיים מהמחלה והתוכנית הטובה ביותר

היא להימנע מלהישך על ידי יתושים מקומיים המעבירים מחלות לאחרים, הגן על עצמך באמצעות חומר נגד יתושים. התוכנית הטובה ביותר להדברת יתושים היא תוכנית משולבת הכוללת הריגת יתושים בוגרים רק בעת הצורך, ביטול שטחי רבייה בלתי נמנעים, הריגת יתושים לתינוקות וניאוף רק בעת הצורך. רשת בריאות לאומית לטיולים מספקת מידע כיצד להימנע מעקיצות חרקים, כולל עקיצות יתושים. אם מטייל חולה, התמקד במניעה והימנע מעקיצות יתושים, במיוחד באזורי רבייה ובמקומות ציבוריים.

חשוב לנסות להימנע מעקיצות יתושים

מכיוון שקשה להבחין בין יתושים שונים ואי אפשר לקבוע כמה יתושים נגועים בו זמנית. חיסול יתושים לפני מיגורם היא הדרך היעילה ביותר להילחם במחלות המועברות יתושים. זה לא מונע מיתושים לתפוס את הנגיף, אך זה יהיה גורם חשוב בשליטה לאחר שתהיה להם ההזדמנות להעביר אותו לבני אדם. הריגה של יתושים בוגרים צריכה לשמש כמערכת גיבוי כאשר אוכלוסיית היתושים יוצאת משליטה.

הדרך היעילה ביותר להפחית את הסיכון לחשיפה ליתושים

נגיפים מועברים – היא הימנעות מעקיצות יתושים על ידי לבישת בגדים דוחים יתושים בזמן שהיתושים פעילים ביותר. למרות שאין חיסון נגד WNV לבני אדם, הדרך היעילה ביותר למנוע הידבקות ב- W-NV היא העלאת המודעות להפחתת הסיכונים של עקיצות יתושים על ידי שימוש בחומרים דוחי חרקים, לבישת בגדי מגן והפחתת אתרי גידול יתושים.

לאחר התפרצות גדולה בשנת 2000

הוקמה מערכת מעקב אחר יתושים לאומית כדי לאתר ולמנוע זיהומי WNV בעמק סגינוו ובאזורים אחרים במישיגן. יתושים הם חלק מרכזי במשימה של בקרת יתושים במחוז מפרץ להגן על בריאות הציבור מפני מחלות הניתנות נגד יתושים, ולכן הדברת יתושים החלה בסאג הרבור, מישיגן ובביי סיטי, מישיגן, ארה"ב, בסוף שנות ה -70 וה -90.

יותר מ 461,000 חרקים, כולל 2748 יתושים, 235 מהם אנופלס, הסוג הנושא את טפיל המלריה. יותר מ -80% מהיתושים שנתפסו היו נקבות, משני המינים, הנושכות בני אדם ומפיצות מלריה.

זה תלוי במיני היתושים; יתושים של עדס מטילים בדרך כלל 100 ביצים בכל פעם

אך אחוז גבוה יותר של ביציות בוקעות כאשר יתושים זכרים נגועים בוולבבכיה מאשר כאשר יתושים נקבות אינם. אין עדויות לכך שטפיל המלריה Plasmodium spp. היה צריך להיות מדבק 8,11,12,13,14,15,16.

הגישה הנוכחית של אוקסיטק מכוונת ליתושים נקביים (Aedes aegypti) מכיוון שרק הביציות שלהם מתבגרות וחלבון ה- BS מוחל על בית הגידול של זחל היתושים

זה יכול לגרום ל- WNV, המעורבב בעקיצות יתושים ומשתחרר כאשר יתושים נגועים ניזונים בדם. ביטול מקורות מים המגדלים יתושים אינו יכול לחסל יתושים הנושכים, שכן כל שלושת השלבים (ביצים, זחלים וגלמים) מתרחשים במים.

סקרינמש- ייצור והתקנת רשתות לחלונות

מאמרים נוספים

מחלות המועברות מיתושים

מחלות המועברות מיתושים

איזה מחלות יכול להעביר יתוש? בעוד שזיקה ונגיף הנילוס המערבי שלטו בחדשות בשנים האחרונות, ישנן מספר מחלות אחרות שמדאיגות מאוד תלוי היכן אתה גר וסוג

קרא עוד »
למה צריכים יתושים

למה בני אנוש צריכים יתושים

למה בני אנוש צריכים יתושים על פי מחקר על יתושים אפריקאים, יתושים התפתחו כדי לנשוך בני אדם מכיוון שהם חיים במקומות עם בצורת עזה. מרבית

קרא עוד »
הטיגריס האסייתי

יתוש הטיגריס האסייתי

יתוש הטיגריס האסייתי בערים אמריקאיות רבות נמצא מזיק חדש שמאיים ככל שזה נשמע: יתוש הנמר האסייתי. בניגוד למינים פולשניים אחרים לנמר האסייתי (Aedes albopictus) אין

קרא עוד »
יתוש מסוג קולקס

יתוש מסוג קולקס

יתוש מסוג קולקס יתושים היו ידועים מאז ומתמיד, אך קרל לינאוס היה הראשון שתיאר את המינים באופן מדעי בשנת 1758. מינים שונים של יתושים הם

קרא עוד »
יתוש ישראלי

יתוש ישראלי

יתוש ישראלי שעון הקיץ כבר כאן, ועקיצות החרקים בישראל ייחודיות במקצת מכיוון שהן מגיעות מהמזרח התיכון ומחלקים מאסיה. 150 מיני היתושים הידועים הם הנשאים העיקריים

קרא עוד »
יתושים מסוכנים

סכנת יתושים

מיני יתושים מסוכנים באזורים שונים במדינה התגלה נגיף נדוש וקטלני של יתושים ומדענים אומרים כי אשם הוא שילוב של מזג אוויר גשום וחורפים חמים יותר.

קרא עוד »
Call Now Button
Open chat