מיני יתושים מסוכנים

באזורים שונים במדינה התגלה נגיף נדוש וקטלני של יתושים ומדענים אומרים כי אשם הוא שילוב של מזג אוויר גשום וחורפים חמים יותר. חוקרים מאוניברסיטת אריזונה גילו חלבון יתושים שעלול להוביל למניעת הריון על ידי הפחתת הסיכון למחלות הנישאות בחרקים כמו מלריה, קדחת דנגי ונגיף זיקה. בוויסקונסין שינויי האקלים האריכו את עונת היתושים, יצרו יותר אזורים במדינה שבה יתושים יכולים לשרוד, וגרמו ליתושים נגועים להפיץ מחלות במהירות רבה יותר.

למרות שמלריה אינה בעיה רצינית בארצות הברית

יתושים במדינה זו יכולים להעביר מגוון מחלות לאמריקאים, כולל מלריה, דנגי, נגיף מערב הנילוס ונגיף זיקה. מרבית היתושים שמתים נגרמים כתוצאה ממלריה, שהוכחדה בארה"ב, אך יתושים עדיין מפיצים מחלות מסוכנות כמו נגיף הנילוס המערבי. יתושים של עדס מסוגלים להעביר מחלות אחרות כמו צ'יקונגוניה, קדחת צהובה וכלרה, אך אף אחד מהנגיפים הללו לא מועבר דרך הקרסוליים של קליפורניה – יתושים. יתושים נוטים יותר להפיץ מחלות קטסטרופליות כמו קדחת דנגי וזיקה.

למרות שסוכנויות פיקוח וקטוריות מקומיות ומקומיות עוקבות מקרוב אחר מינים כמו יתוש איידס, על פי המרכזים לבקרת מחלות ומניעתן אין שום עדות להתפשטותה.

נגיף הזיקה

אשר הדביק יותר ממיליון בני אדם מאז שהחלה מגיפה בברזיל בשנת 2015, יכול להיות מועבר על ידי יתוש Aedes aegypti, שהוא שונה ממינים אחרים בכך שהוא ניזון בעיקר מדם אנושי במהלך את היום, ולא בלילה. הנגיף נכנס ליתוש על ידי הזנת אנשים נגועים והעברתו לקרבנותיו המאוחרים דרך הרוק של היתוש.

מכיוון שהיכולת להעביר מחלות משתנה

חשוב שתהיה תוכנית מעקב לבקרת יתושים המוערכת באופן קבוע. לא כל היתושים מהווים סיכון לבריאות הציבור ולא חולים מעקיצות יתושים, אך שם הם יתושים שיכולים להפיץ מחלות, וחשוב שנדאג שלא כל יתוש מפיץ מחלות וכיצד ניתן למנוע עקיצות מלכתחילה. דוחה יתושים ממוקד במגוון טכניקות חשוב לחיסול היתושים המסוכנים ביותר. תמיד יש לקחת בחשבון כאשר בוחנים את השימוש בניאוף ויכולים לסייע בזיהוי אזורים פוטנציאליים להעברת מחלות.

יש לראות זאת כניאוף כאשר יתושים הפכו למספר רב מדי או כאשר רמות גבוהות של פעילות וירוסים על ידי יתושים מאיימות על מחלות ב האזורים המאוכלסים.

הדרך הטובה ביותר למנוע דלקת מוח של סוסים מזרחיים

היא להגביל את חשיפת יתושים ועקיצות. רוב האנשים יודעים שיתושים מהווים se איום חמור על בריאות האדם ובריאותם של בעלי חיים ובני אדם אחרים, אך מעטים האנשים שיודעים מספיק כדי להגן על עצמם או על משפחותיהם בצורה מספקת מפני מזיקים מסוכנים אלה. לכן אנו מחויבים לחנך את הציבור לגבי הסכנות שיש ליתושים בארה"ב ובעולם. אנו יודעים עד כמה יתושים יכולים להיות מסוכנים מכיוון שישנן עדויות לכך שהם עלולים לגרום לבעיות בריאותיות חמורות בבני אדם ובעלי חיים, וזה מאפשר לנו לנקוט בצעדים כדי להגן על עצמנו ועל אחרים ולהימנע מיתושים (ועקיצות יתושים). לפני הנסיעה, תכנן להימנע מיתושים בביתך.

הדרך הטובה ביותר להגן על עצמך באזורים בהם קיימים נגיפי יתושים

היא נקיטת אמצעי הגנה אישיים למניעת עקיצות יתושים. למרות שהסיכון לחלות במחלה באמצעות עקיצת יתוש הוא נמוך, ישנם כמה צעדים פשוטים להפחתת הסיכון לנגיסה, על פי ה- CDC.

מומחים לכילה נגד יתושים מסכימים בדרך כלל כי הדברת יתושים של זחלים

למרות שהם עדיין מוגבלים לבית הגידול הימי שלהם, היא הדרך היעילה ביותר להפחתת אוכלוסיות יתושים בוגרות ובכך להפחית את הסיכון למחלות. חיסול יתושים לפני מיגורם היא אחת הדרכים הטובות ביותר לשלוט במחלות הניתנות נגד יתושים, משום שהיא מונעת מיתושים להעביר את הנגיף לבני אדם לפני שהם יכולים להדביק. אם בדיקות מעקב מראות שמספר היתושים חורג מסף בריאות הציבור, ניתן להשתמש בתרסיסים למניעת יתושים למבוגרים. עם זאת, בקהילות עם אוכלוסיות יתושים בינוניות עד גבוהות של נמר, יתכן והדברת יתושים מבוגרים אינה נחוצה.

סקרינמש- ייצור והתקנת רשתות לחלונות

יתושים מסוכנים
יתושים מסוכנים

מאמרים נוספים

מחלות המועברות מיתושים

מחלות המועברות מיתושים

איזה מחלות יכול להעביר יתוש? בעוד שזיקה ונגיף הנילוס המערבי שלטו בחדשות בשנים האחרונות, ישנן מספר מחלות אחרות שמדאיגות מאוד תלוי היכן אתה גר וסוג

קרא עוד »
למה צריכים יתושים

למה בני אנוש צריכים יתושים

למה בני אנוש צריכים יתושים על פי מחקר על יתושים אפריקאים, יתושים התפתחו כדי לנשוך בני אדם מכיוון שהם חיים במקומות עם בצורת עזה. מרבית

קרא עוד »
הטיגריס האסייתי

יתוש הטיגריס האסייתי

יתוש הטיגריס האסייתי בערים אמריקאיות רבות נמצא מזיק חדש שמאיים ככל שזה נשמע: יתוש הנמר האסייתי. בניגוד למינים פולשניים אחרים לנמר האסייתי (Aedes albopictus) אין

קרא עוד »
יתוש מסוג קולקס

יתוש מסוג קולקס

יתוש מסוג קולקס יתושים היו ידועים מאז ומתמיד, אך קרל לינאוס היה הראשון שתיאר את המינים באופן מדעי בשנת 1758. מינים שונים של יתושים הם

קרא עוד »
יתוש ישראלי

יתוש ישראלי

יתוש ישראלי שעון הקיץ כבר כאן, ועקיצות החרקים בישראל ייחודיות במקצת מכיוון שהן מגיעות מהמזרח התיכון ומחלקים מאסיה. 150 מיני היתושים הידועים הם הנשאים העיקריים

קרא עוד »
יתושים מסוכנים

סכנת יתושים

מיני יתושים מסוכנים באזורים שונים במדינה התגלה נגיף נדוש וקטלני של יתושים ומדענים אומרים כי אשם הוא שילוב של מזג אוויר גשום וחורפים חמים יותר.

קרא עוד »
Call Now Button
Open chat